Garść jesiennych inspiracji na koniec lata

Kalendarzowe lato będziemy mieli wkrótce za sobą. Postanowiłem więc tuż przed nową porą roku poszukać jesiennych, kwiatowych inspiracji. W tym celu wybrałem się w ostatnią niedzielę do katowickiej hurtowni „Róża”, gdzie odbywał się pokaz florystyczny pt. „Kwiatowa jesień nadchodzi”. Tego rodzaju imprezy to dla nas, florystów, świetna okazja żeby zobaczyć nowe pomysły i trendy w układaniu kwiatów. A dodatkowym plusem jest to, że zawsze można spotkać znajomych po fachu i miło spędzić czas – czyli przyjemne z pożytecznym 🙂

Tym razem pokaz był okazją by podglądnąć jak pracują mistrzowie florystyki z Wrocławia, Krakowa i z Dublina (Irlandia). Trzy osobowości, trzy różne poczucia estetyki, trzy podejścia do tematu jesieni. Efekt? Wiele pięknych i odmiennych prac o ciekawych zestawieniach roślin.

Wśród zaprezentowanych kompozycji florystycznych najbardziej moje oko ucieszyły bukiety – zwłaszcza zielony bukiet ślubny Maćka Krzusa (na zdjęciu poniżej). Mężczyźni jednak ze wszystkich kwiatów najbardziej kochają te zielone 😉 Wieńce nagrobne były również warte uwagi, podobnie zresztą jak pozostałe prace. Spotkania pokazowe są zawsze bardzo inspirujące, ale tym razem mieliśmy do czynienia z dużą różnorodnością pobudzającą kreatywne myślenie!

Trendy kolorystyczne na jesień według mistrzów pokazu to na pewno klasyczna żółć i brąz, ale też ciepłe odcienie fioletu oraz lazur wypadający zaskakująco dobrze – prawdopodobnie dzięki doskonałym połączeniom z innymi kolorami, jak niebieski, odcienie szarości i zieleni.

Co więcej można powiedzieć? Że akumulatory naładowane 🙂 Oczywiście pozytywną energią wszystkich uczestniczących w tym wydarzeniu koleżanek i kolegów po fachu – dziękuję za miłe spotkania!. Poniżej załączam kilka zdjęć z pokazu:

 

bukiet

bukiet

bukiet

pokaz-roza1