Cyklamen – roślina na jesienne wieczory

Dlaczego warto go kupić? Dla niesamowitych kolorów, ciekawych liści i kwiatów, łatwej uprawy i długiego okresu kwitnienia. Cyklamen nawet jak nie kwitnie, to cieszy oczy bardzo dekoracyjnymi liśćmi. Roślina pięknie udekoruje każde mieszkanie, dom czy Biuro, a nawet można ją wykorzystać jako podarunek dla kogoś.
W tym tygodniu w naszej kwiaciarni można kupić cyklameny w rozmiarze XXL, o wysokości 30 cm, za 24 zł.

 

Dostawa cyklamenów do Kwiaciarni pod Zagarem

Dostawa cyklamenów do Kwiaciarni pod Zegarem


 

Jaki cyklamen wybrać?

Wybierając roślinę należy zwracać uwagę na to, aby jej liście były mocne (rośliny o wiotkich liściach przyniesione do domu wkrótce „oklapną”) i aby miała liczne pąki kwiatowe głęboko wśród liści. Bulwa musi wystawać nieco z ziemi. Rozgarniając ostrożnie liście trzeba sprawdzić, czy nie ma oznak gnicia u ich nasady.
 
 

Zaaklimatyzowanie cyklamenów

Po zakupie należy trzymać roślinę przez pewien czas w chłodnym miejscu i zapewnić dużą wilgotność powietrza. Cyklamen musi się zaaklimatyzować.
 
 
cyklamen
 
 

Wilgotność powietrza

Cyklamen potrzebuje stale wilgotnego powietrza jednak nie należy zraszać jego liści ani kwiatów. Aby zapewnić roślinie odpowiednią wilgotność ustaw doniczkę na podstawce z wodą i kamyczkami bądź żwirkiem w taki sposób, aby dno doniczki nie stykało się z wodą. Doniczkę wstaw do pojemnika zewnętrznego wypełnionego wilgotnym torfem.
 
 

Podlewanie cyklamenów

Najpierw sprawdź palcami ziemię. W przypadku, gdy jest ona lekka i się pyli wówczas należy nawodnić roślinę. Doniczkę wstaw do wiaderka i nalej do niego wody (woda musi być poniżej górnego brzegu doniczki). Po kwadransie wyciągnij doniczkę z wody i odsącz jej nadmiar. Pamiętaj, że nie wolno zamoczyć bulwy.
 
 

Czyszczenie liści

Liście zamieć miękkim pędzelkiem. Nie należy używać wody ani preparatów do nabłyszczania.
 
 

Zapraszamy do naszej kwiaciarni po Cyklameny XXL:

  • w ładnej osłonce
  • rozmiar doniczki 13 cm
  • wysokość: 30 cm
  • cena: 24 zł

 
cyklamen