Dzięki tej roślinie oczyścisz powietrze w swoim domu!

Żyjemy w czasach zanieczyszczonego powietrza. Co więc mamy zrobić, aby chociaż trochę zniwelować jego wpływ na nasz organizm? Jest na to rada – otaczajmy się w naszych domach kwiatami! Niektóre z nich posiadają wyjątkowo silne,oczyszczające zdolności!

Jedną z roślin, które pozytywnie wpływają na jakość powietrza jest Flebodium złociste (Phlebodium aureum).Cudowna paproć nadająca się do zacienionego kąta w każdym domu. Roślina jest mało wymagająca, będzie się dobrze czuć w przedpokoju, łazience czy sypialni. Odmiana ta posiada troszkę postrzępione, niebiesko-zielone liście i prezentuje się świetnie w każdym miejscu. Roślina ta będzie pochłaniać szkodliwe gazy w naszym otoczeniu, a w zamian odda nam tlen. Podwyższy również wilgotność w domu, co z pewnością wpłynie pozytywnie na samopoczucie osób mających w mieszkaniu centralne ogrzewanie.Roslina ta rosklada szkodliwe substancje i jonizuje powietrze ujemnie niwelujac szkodliwe promieniowanie elektromagnetyczne emitowane przez telewizor,komputer czy telefon komórkowy

 

Falebodium wspaniale sie prezentuje i poprawia jakość powietrza w każdym wnętrzu! (fot.floradania.dk)
Falebodium nie przepada, jak wszystkie paprocie, za bezpośrednim zraszaniem. Jest jednak prosty sposób na to, aby ją nawilżać: wysypujemy na podstawkę doniczki trochę keramzytu i wlewamy wodę. Doniczkę ustawiamy jednak tak, aby nie stała w wodzie. Woda powolutku paruje zwiększając wilgotność wokół rośliny. Najlepiej używać do tego zabiegu przegotowanej wody, czyli miękkiej (paproć lubi lekko kwaśne podłoże). Łatwe, prawda? Teraz wystarczy ją tylko kupić i cieszyć się dobrą i świeżą atmosferą we własnym mieszkaniu.

W naszej kwiaciarni znajdziecie Flebodium w wysokości 60 cm, w doniczce o szerokości 17 cm, za jedyne 65 zł. Widać ją na zdjęciu poniżej.

 

Phlebodium aureum