Aktualności

Kwiaciarnia Pod Zegarem w mediach branżowych.

skanuj0020
skanuj0021

Opublikowano: 9 stycznia 2015 | Komentarze: 0

Wieniec dla Żołnierzy chorwackich poległych w I wojnie światowej na terenie zachodniej Gaicji

Mieliśmy przyjemność wykonać wieniec na zamówienie Ambasady Republiki Chorwacji-przeznaczony dla żołnierzy chorwackich poległych podczas I wojny światowej w zachodniej Galicji.
dscn73111

Opublikowano: 14 listopada 2014 | Komentarze: 0

Nasza kwiaciarnia w Warszawie

Kwiaty Kielce

zdjęcie: Paweł Rozbicki, www.cuda-wianki.com

Nasza kwiaciarnia ponownie uczestniczyła w wydarzeniu organizowanym przez Polskie kwiaciarnie. Tym razem jednak nie były to Kielce, ale Warszawa. W miejscu, w którym niegdyś istniała fabryka Norblina – jednym z niewielu pozostałych po przedwojennej Warszawie w nienaruszonym stanie – odbyły się warsztaty florystyczne dla dzieci. Mamy doświadczenia w tego typu przedsięwzięciach, więc tym chętniej pomogliśmy w organizacji i prowadzeniu warsztatów. Mimo upału udało się spędzić czas  w bardzo miłej atmosferze. Poniżej zamieszczamy relację zamieszczoną przez polskiekwiaciarnie.pl oraz kilka zdjęć zrobionych przez fotografa Pawła Rozbickiego (pracownia Cuda-wianki) dokumentujących to przemiłe wydarzenie (źródło: polskiekwiaciarnie.pl).

„Polskie kwiaciarnie zawitały do Warszawy. Przygotowania do warsztatów florystycznych organizowanych dla najmłodszych rozpoczęliśmy od znalezienia miejsca, w którym mogłyby się odbyć. Udało się trafić do Miasto i Ogród-ekologia, kwiaty, warzywa, eksperymentalne ogródki, motyle, ćmy i ważki, znajdziemy tam wszystko, co odda ducha i charakter ogrodu w zatłoczonym mieście.

(więcej…)

Opublikowano: 30 lipca 2014 | Komentarze: 0

Ukwieciliśmy Kielce…

Wspólnie z organizacją Polskie Kwiaciarnie miałem przyjemność organizować florystyczny event towarzyszący tegorocznym Dniom Kielc. Poniżej szczegółowa relacja zamieszczona 2 lipca 2014 na stronie polskiekwiaciarnie.pl. Zapraszam do czytania i mam nadzieję, że będzie to dla Państwa inspiracja do sięgnięcia po kwiaty ot tak… dla przyjemności.

Michał Bursig


W ostatnią niedzielę czerwca spotkaliśmy się na Rynku w Kielcach. Nasza florystyczna ekipa robiła wszystko, aby kielczanie miło spędzili czas w otoczeniu kwiatów. Przeprowadziliśmy warsztaty florystyczne, przygotowaliśmy bukiety na licytację oraz wypełniliśmy florystyczną planszę-mapę – tym razem z akcentem na Kielce. Poza tym wszystkim wspólnie wykonaliśmy ponad sto bukietów na potrzeby akcji „Samotny bukiet.”

podziekowania

Przygotowania do całej imprezy rozpoczęliśmy już wczesnym rankiem. Dowiezienie planszy, stolików na warsztaty, naczyń do ekspozycji bukietów, ustawienie namiotu i ogólne zagospodarowanie całego miejsca zajęło masę czasu. W czasie gdy nasza kielecka część ekipy nad tym pracowała, do Kielc jechali już pozostali floryści: z Radomia, Krakowa i Wieliczki.  Pojawili się też przedstawiciele sponsora kwiatów – firma VHV Flowers and Greens z Holandii. (więcej…)

Opublikowano: 16 lipca 2014 | Komentarze: 0